Trenerzy

Małgorzata Igielska
założycielka i trener KLUBU TAŃCA i TAŃCA SPORTOWEGO „PLĄS” właściciel CENTRUM TAŃCA M.I.

Dyplomowany nauczyciel tańca towarzyskiego, Trener Tańca Sportowego I klasy (absolwentka AWF Gdańsk), członek międzynarodowej organizacji World Dance Council (WDC) posiada uprawnienia INTERNATIONAL DANCETEACHER i INTERNATIONAL ADJUDICATOR. Pomysłodawczyni programu autorskiego nauki tańca i rekrutacji do tańca sportowego w nauczaniu początkowym w szkołach podstawowych. Sędzia I kategorii Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT). Członek Zarządu Okręgu Małopolskiego P.T.T. koordynator Rekreacji Małopolskiej PTT. Posiada kurs dla kierowników placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży (Nr 2k/99 25.01.1999r.). Wychowawca wielu pokoleń wspaniałych tancerzy – Mistrzów Okręgu Małopolskiego i finalistów Mistrzostw Polski. Od kilku lat opiekun kadry młodych instruktorów. Pracuje w zawodzie od 1985 roku.

  • AniaRomankiewicz
  • LechuRomankiewicz
Anna i Lech Romankiewiczowie

Trenerzy tańca sportowego I klasy, prowadzą zajęcia z tancerzami turniejowymi,
członkowie Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego,
sędziowie 1 kategorii PTT
W parze:
dziesięciokrotni Mistrzowie Polski, w latach 1989-1993 amatorzy, w latach 1994-1998 zawodowcy
V miejsce na Mistrzostwach Świata w Show
I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Kopenhagi (1991)
II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Francji (Paryż 1991)
II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Niemiec (Mannheim 1991)
I miejsce na Otwartych Mistrzostwach Holandii (1991)
II miejsce w Pucharze Świata (Wiedeń 1993)
półfinaliści Mistrzostw Świata, Europy, Festiwalu Tańca Blackpool – Anglia, International (Londyn)
III miejsce na Mistrzostwach Europy z Formacją Taneczną MIRAŻ (Holandia)
IV miejsce – Mistrz. Świata z Formacją Taneczną MIRAŻ

  • EwaSkoczenCitko
  • GrzegorzCitko
Grzegorz Citko i Ewa Skoczeń-Citko

Trenerzy tańców latynoamerykańskich. Swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczęli w Klubie Tańca i Tańca Sportowego PLĄS.   Utytułowani tancerze, w parze osiągnęli: Mistrzostwo Polski w stylu LATIN 1995 roku oraz W-ce Mistrzostwo Polski w kombinacji ST/LA 1994 roku. Przez wiele lat zdobywali doświadczenie w Londynie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Justyna Kot

Instruktor fitness – specjalizacja Dance, Body Toning, TBC. Apsotwentka fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W latach 1996-2002 uczennica Studia Baletowego (Patronat Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu). W latach 2002-2004 uczennica Studia Baletowego Opery Krakowskiej.

Ewa Wardzała

Dyplomowana nauczycielka jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate III, tancerka, z wykształcenia indianistka. Swój jogiczny warsztat doskonali w Polsce, Indiach, Francji u takich nauczycieli jak Geeta i Prashant Iyengar, Corine i Faeq Biria, Lois Steinberg czy Jurek Jagucki. Od kilku lat związana ze Śląskim Teatrem Tańca, gdzie prowadzi warsztaty dla tancerzy podczas corocznej Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Od niedawna współpracuje również z krakowską PWST, prowadząc zajęcia jogi dla tancerzy i aktorów. Jako studentka indianistyki i tancerka, została stypendystką ICCR, co zaowocowało rocznym pobytem w szkole klasycznego tańca indyjskiego w Delhi, gdzie uczyła się Bharatanatyam pod okiem Sarojy Vaidyanathan.

Jakub Lewandowski

Choreograf , tancerz zawodowy (weryfikacja ZASP), absolwent Studium Animatorów Kultury w Kaliszu (taniec współczesny), Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (Pedagogika Artystyczna), stypendysta (i jednocześnie stażysta) Centrum Choreograficznego Mathillde Monier w Montpellier (Francja).
Był solistą w zespole baletowym Teatru Rozrywki. Od roku 2010 artysta niezależny współpracujący z różnymi teatrami w Polsce.
Trzykrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA. Laureat tej nagrody w roku 2011 za choreografię do spektaklu Hotel Nowy Świat, wystawionym w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. W roku 2010 został uhonorowany przez Marszałka Województwa Śląskiego Nagrodą Artystyczną dla Młodych Twórców. W roku 2011 został laureatem Stypendium Artystycznego w Dziedzinie Kultury Województwa Śląskiego.

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska

Tancerka, choreografka, pedagożka. Od 1995 w zespole Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2000 roku uzyskała dyplom tancerza zawodowego przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. Od 2008 doktor sztuk teatralnych. Adiunkt i prodziekan na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Regularnie prowadzi także zajęcia w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu; jako pedagog współpracowała także z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu i z Wydziałem Tańca Swarthmore College w USA.

Alassane Wat

Tancerz, choreograf i pedagog urodzony w Paryżu. Należał do pierwszej fali ruchu hip-hopowego zwanego wówczas funky, street jazz, soul jazz. Równocześnie tańczył i studiował latin-jazz, jazz, modern, klasykę i wiele innych technik. Występował na scenach takich teatrów jak: Moulin Rouge, Alcazar czy Paradis Latin Scala do Rio.