Wydarzenia

2010-12-20: Wigilia Klubowa 2010

Wigilia Klubowa … Spotkanie z kolegami, koleżankami, dziećmi i ich Rodzicami to nowe zaskakujące doświadczenie. Dlaczego zaskakujące, bo do tej pory widziałam te osoby na treningach, na zawodach i na obozie. Wigilia do tej pory kojarzyła mi się z domem, choinką, szczególną atmosferą.. a tu okazuje się że podobne odczucia miałam podczas tego spotkania. Sala pięknie udekorowana, palące się lampki na choince, smakołyki na stołach, ludzie życzliwi uśmiechnięci, wspaniała atmosfera…
Mam nadzieję że za rok będzie tak samo, pozdrawiam wszystkich 🙂

Kinga Baran


2010-11-20: Międzyklubowy Turniej Tańca „Mini PLĄS 2010”

20 listopada 2010 r. nasz Klub zorganizował Międzyklubowy Turniej Tańca Towarzyskiego ?MINI PLAS? dla dzieci w klasach wstępnych H,G,F czyli tzw. rekreacji oraz klas E i D młodszych klas sportowych. W turnieju wzięło udział 119 par czyli 238 zawodników z 24 klubów w tym 12 z poza Krakowa. Z małego kameralnego turnieju zrobiła się duża impreza. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiej frekwencji, byliśmy bardzo mile zaskoczeni ilością gości. Choć było bardzo ciasno i gorąco mamy nadzieję że wszystkie dzieci wyjechały z imprezy zadowolone. Każdy uczestnik dostał upominek, medal i dyplom.

Dziękuję Rodzicom AKADEMII MAŁOLATA ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU I PRZEPROWADZENIU TURNIEJU – to był bardzo udany debiut.

Słowa podziękowania należą się tancerzom grupy sportowej którzy przez 7 godzin bardzo ciężko pracowali przy w/w imprezie.

Kolejna impreza za nami, już myślę o karnawale najchętniej w Zabierzowie.

Małgorzata Igielska – Trener K.T. i T.S. Pląs


2010-11-06 – 2010-11-07: Mistrzostwa Polski, Sopot 2010

6-7 listopada 2010 r. w Sopocie odbyły się po raz kolejny MISTRZOSTWA POLSKI w klasie B i w klasie A. W tym roku cieszyły się szczególną frekwencją. W klasie B wystartowało 66 par w stylu standard i 79 par w stylu latynoamerykańskim. Drugi rok z rzędu para z naszego Klubu stanęła na podium zdobywając drugie miejsce w tańcach Standardowych i tytuł Wice Mistrza Polski. W pięknym stylu pokonali 64 pary z całej Polski. To Filip Nowak i Monika Kapela. Serdecznie im gratuluję! Na ten sukces pracowali wspólnie 18 miesięcy.

Konkurencja od ? finału była bardzo wyrównana, poziom tegorocznych Mistrzostw był także wysoki, komisja sędziowska miała trudne zadanie. Mistrzostwa trwały od 13.00 do 22.00 w trzech blokach, to był prawdziwy maraton.

Drugi dzień był również intensywny 79 par rozpoczęło rundy eliminacyjne od godz. 9.30 finały zakończyły się o 22.00, nasze pary zakończyły swój udział:

  • Filip Nowak, Monika Kapela – 15 miejsce ? finał Mistrzostw Polski, pokonali 64 pary
  • Tomasz Pipień, Monika Kapela – 38 miejsce 1/8 finału, pokonali 41 par

Dziękuję kolegom Trenerom, Konsultantom no i oczywiście Rodzicom za współpracę i pomoc w przygotowaniu zawodników do najważniejszej imprezy tanecznej w roku 2010.

Trener Klubu Małgorzata Igielska


2010-08-16: Ogólnopolskie szkolenie taneczne-Iwonicz

Ogólnopolskie szkolenie taneczne dla par tańca sportowego – klas C, B, A, S oraz obóz treningowy dla tancerzy Klubu Tańca i Tańca Sportowego „PLĄS”. Podczas obozu tancerze pracowali pod okiem wieloletnich konsultantów Klubu z zakresu tańców standardowych państwa Anny i Lecha Romankiewiczów. Jak zwykle było bardzo miło i bardzo intensywnie. Wszyscy tancerze wraz z trenerami wzięli udział w pięciodniowym szkoleniu z zakresu Yogi. Warsztaty na najwyższym światowym poziomie poprowadziła pani Ewa Wardzała. Możecie nam tylko pozazdrościć. Ćwiczenia rano nas wzmacniały a wieczorem pozwalały mięśniom odpocząć. Po jednym dniu odpoczynku rozpoczęło się szkolenie z zakresu tańców latynoamerykańskich które poprowadził Pan Grzegorz Citko na stałe związany z naszym Klubem. Nowy tydzień to ćwiczenia na siłowni, joga i aerobik! Wiele wysiłku, wiele pracy i wiele nowych znajomości. Dziękujemy wszystkim Tancerzom z Lublina, Sopotu, Tarnowa, Rzeszowa i Radomia którzy do nas przyjechali, dobrze się z Wami pracowało. Powodzenia w nowym roku tanecznym?

Małgorzata Igielska – trener K.T. i T.S. „PLĄS”


2010-08-16 – 2010-08-26: KOLONIA TANECZNA Iwonicz 2010

W koloni wzięło udział 16 dzieci w wieku 8-15 lat. Okazało się, że zabraliśmy fantastyczną ekipę. Dzieci tańczyły dwa, a nawet trzy razy dziennie. Poznały różne tańce: Hip-Hop, Salsę, Taniec Hinduski, Cha-cha oraz Sambę. Podczas swojego pobytu mieli okazję zobaczyć, jak pracują zawodnicy tańca sportowego (bardzo im się podobało). Tej grupie wyjazd się udał, mieli piękną letnią pogodę, dużo atrakcji na świeżym powietrzu, ognisko, wycieczka do Iwonicza Zdrój. Najfajniej było na całodniowym wyjeździe do „CZAR DWORKU”, tam też zaprosiliśmy Rodziców (zapraszamy do galerii).

Małgorzata Igielska – trener K.T. i T.S. „PLĄS”


2010-07-25: KOLONIA „Taneczne lato 2010” Czarny Dunajec

Ośrodek Wypoczynkowy „DUKAT” – kolonia rekreacyjno-taneczna dla dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat. W koloni wzięło udział 50 uczestników. Czarujące otoczenie mogliśmy obejrzeć dopiero od niedzieli 1 sierpnia br. Dopiero wtedy zaświeciło słońce. Tydzień wcześniej wszystkie atrakcje odbyły się na terenie ośrodka wypoczynkowego – zapraszamy do galerii bo działo się? Igrzyska sportowe, basen w Bańskiej koło Szaflar, dzień Indianina, dyskoteki, wybór Miss Małolatów i Nastolatek, Mam Talent, ognisko, basen na terenie ośrodka! A co najważniejsze pokaz dla Rodziców (nie było osoby, na której nie zrobiłby wrażenia) ? dzieci wróciły zdrowe, szczęśliwe z mnóstwem wrażeń. Instruktorzy również?

Małgorzata Igielska – trener K.T. i T.S. „PLĄS”


2010-05-15: Puchar Okręgu Małopolskiego PTT w tańcu sportowym w stylach – Tarnów

15 maja 2010 r. w Tarnowie odbył się drugi co do ważności turniej w naszym Okręgu. Pary naszego Klubu zaprezentowały się świetnie. Gratulując młodzieży podaję wyniki:

  • Klasa C – Standard: WOJCIECH PLES – KLAUDIA BARWIOŁEK II miejsce
  • Klasa B – Standard: FILIP NOWAK – MONIKA KAPELA I miejsce
  • Klasa A – Standard: SZYMON PODSIADŁO – KAROLINA SZYMAŃSKA I miejsce

Powyższe wyniki to efekt intensywnych treningów, szkoleń tanecznych, warsztatów oraz lekcji tańca. Profesjonalni trenerzy, nauczyciele tańca, przemyślane zajęcia prowadzą do najwyższych wyników w Okręgu Małopolskim. Dziękuję Rodzicom za ich starania oraz ogromne zaangażowanie i zrozumienie zainteresowań młodzieży – zawodników K.T. i T.S. PLĄS

Trener K. T. i T.S. „Pląs” Małgorzata Igielska


2010-03-13: Mistrzostwa Polski w kombinacji 10 tańców – Słupsk

Wyjechaliśmy z Krakowa o 8.00, pogoda była fatalna. Do Łodzi zima, zamieć, śnieg, deszcz, po prostu bardzo brzydko. Gdy minęliśmy Ozorków wiosna i słońce. Atmosfera w aucie była bardzo ciepła. Warunki pogodowe nie psuły nam nastroju. Po 11-tu godzinach z przerwami dojechaliśmy do Słupska. Jazdę odczuwaliśmy wszyscy. Kierowcy o 22.00 spali jak susły. My z Moniką i Piotrem rozmawialiśmy i przygotowywaliśmy się do Mistrzostw.

Rano bardzo wcześnie pobudka, malowanie, czesanie, prasowanie i śniadanie. Bardzo spodobały mi się słowa Piotra, jakie powiedział przy śniadaniu „nie po to całą Polskę przejechałem aby teraz odpaść w pierwszej rundzie”, wtedy pomyślałam – jest dobrze, trzymaj tak dalej.

No i wreszcie dotarliśmy na salę. Pięknie przygotowana hala sportowa, dekoracje, oświetlenie godne Mistrzostw Polski (gratuluję Organizatorom). Na takich turniejach chce się tańczyć.

W Mistrzostwach wystartowało 49 duetów, w tym 4 pary z Okręgu Małopolskiego. Piotr z Moniką zakwalifikowali się jako jedyni reprezentanci Małopolski do ćwierć finału zajmując ostatecznie 21 miejsce. Zadowoleni, pełni wiary w siebie dali wywiad lokalnej prasie. Bardzo się ucieszyliśmy, tym większa to dla nas radość, że tegoroczne Mistrzostwa to kolejny debiut pary w tym roku tanecznym 2009/2010.

Ktoś powie – co to za sukces, gdyby zatańczyli na finał, to byłby wynik z którego można się cieszyć. A ja Was pytam: ile czasu trwa przygotowanie zawodnika do Mistrzostw? Czy mierzymy ten czas w miesiącach, czy w latach? Jaki czas, ile lat trwa promocja zawodnika? Ile lekcji, ile szkoleń, ile turniejów trzeba zatańczyć? Ile treningów ile wysiłku ze strony zawodników, trenera, rodziców trzeba włożyć? Jak duży sztab ludzi musi być zaangażowany aby zawodnicy trafili na szczyty?

Jeśli nie zdajecie sobie z tego sprawy to nic? może kiedyś poznacie tę maszynę od środka? Na razie pogratulujcie Monice i Piotrowi, tak jak to uczynili: Ania i Lech Romankiewiczowie, Justyna Hawkins, Bogdan Myśliwiec, Roger Markiewicz, Rodzice no i ja.

Małgorzata Igielska – trener K.T. i T.S. „PLĄS”


2010-02-14: Mistrzostwa Polski w stylu standard – Zamość

14.luty WALENTYNKI kojarzą się Wam zapewne z dniem zakochanych. Nam też. Tyle tylko, że zakochanych w tańcu. W ten właśnie dzień 3 pary z naszego Klubu:

  • Filip NOWAK – Monika KAPELA
  • Szymon PODSIADŁO – Karolina SZYMAŃSKA
  • Piotr FEJKLOWICZ – Monika BERG

wystartowały w MISTRZOSTWACH POLSKI w stylu standard w kategorii 16?18 lat organizowanych przez Polskie Towarzystwo Taneczne i Federację Tańca Sportowego w Zamościu. Zważywszy na fakt iż był to debiut par poszło im całkiem dobrze. Na 62 startujące pary zajęli w kolejności 35 miejsce Piotr – Monika i ex aequo 42 miejsce Szymon Karolina oraz Filip Monika.

Przygotowania trwały rok, poprzedzone były szkoleniami, lekcjami indywidualnymi, startami w Grand Prix Polski oraz w Mistrzostwach Polski w klasach tanecznych. Nasze pary bardzo dobrze wyglądały na tle świetnie przygotowanych par z całej Polski. Świadczy o tym fakt że po pierwszej rundzie Piotr i Monika zostali zauważeni w pierwszych 14-tu najlepszych duetach. Potem niestety brakło siły, precyzji i wiary w siebie. Nic nie szkodzi mamy jeszcze jeden rok przygotowań. Trzymajcie za nas kciuki.

Małgorzata Igielska – trener K.T. i T.S. „PLĄS”


2010-01-24: Taneczna Zima 2010

W dniach 24-31 stycznia 2010 r. trenowaliśmy i wypoczywaliśmy w Limanowej pod okiem fantastycznych nauczycieli – trenerów – choreografów – wychowawców.

W zimowisku uczestniczyli tancerze AKADEMII MAŁOLATA i sekcji sportowej K.T. i T.S. PLĄS, tancerze Studia Tańca FLOW oraz dzieci i młodzież chcący odpoczywać aktywnie podczas ferii zimowych.

Warsztaty taneczne prowadzone były na światowym poziomie, Zespół Szkół nr 2 w Limanowej udostępnił nam cztery sale co znacznie wpłynęło na przebieg zajęć. Fantastyczna kuchnia dodała wszystkim uczestnikom sił a 20 stopni mrozu zablokowało wszelkie choroby. Za to temperatura na salach podczas zajęć i emocje z tym związane były bardzo wysokie. Mamy nadzieję że wspomnienia towarzyszą uczestnikom TANECZNEJ ZIMY 2010 w Limanowej podczas posiłków w domach z kubeczkiem w ręce, to pamiątka jaka otrzymali na zakończenie zimowiska.

Małgorzata Igielska