Wydarzenia

2011-12-22: WIGILIA KLUBOWA 2011

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas czas zadumy i refleksji nad sensem życia. To doskonała okazja, aby w natłoku codziennych spraw i obowiązków zatrzymać się, by móc zajrzeć w głąb swego serca. To okres miłości i pojednania, a przede wszystkim szansa, aby znaleźć się wśród najbliższych i razem z nimi przeżywać radość z przyjścia na świat Boskiego Dzieciątka.

Członkowie naszego klubu w jeden z wieczorów poprzedzających tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, postanowili przerwać treningi oraz chwilowo odłożyć na bok ciężką pracę, aby móc spotkać się wszyscy razem przy świątecznie nakrytym wigilijnym stole. Wigilia okazała się doskonałą okazją, aby podsumować miniony rok, by wyrazić wdzięczność pani Gosi za trud i serce wkładane w rozwój naszej grupy, by złożyć przyjaciołom z klubu najserdeczniejsze życzenia oraz podziękować sobie wzajemnie za wszystko co było dobre w minionym roku… za pomoc, dobre słowa czy wsparcie w chwilach zwątpienia. Był to również świetny moment, by załagodzić wszelkie nieporozumienia i jeśli było trzeba – wypowiedzieć magiczne słowo przepraszam:).

Spotkanie przebiegło w ciepłej, serdecznej atmosferze, którą uświetnił występ naszej mikołajkowej pary, czyli Tomka i Natalii:). Każdemu klubowiczowi zostały wręczone symboliczne gwiazdkowe podarunki. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu członków grupy, pani Gosi oraz Rodziców, na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne, polskie świąteczne potrawy. Miłym akcentem było pojawienie się na spotkaniu osób, które pomimo, iż nie reprezentują już naszego klubu są nadal bardzo silnie z nim związane oraz chętnie uczestniczą w tego rodzaju wydarzeniach. Po zakończeniu Wigilii zgromadzeni pożegnali się wypowiedziawszy życzenie, abyśmy za rok spotkali się znowu w tym samym, jakże wyjątkowym gronie…:)

Kamil Nowak


2011-10-15: Grand Prix Polski Juth, Junior,Amator Ogólnopolski TTS PLĄS 2011

W dniach 15-16.10.2011 r. w Hali KS KORONA zorganizowaliśmy największą imprezę w Polsce Południowej w konkurencji taniec sportowy pod nazwą GRAND PRIX POLSKI w kat.14-15lat, 16-18lat oraz amatorzy, ponadto XX Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego PLĄS 2011.
Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, gościem specjalnym była pani Ewa Drzyzga. Patronat medialny objęli: Gazeta Krakowska, Radio ALFA oraz TV Kraków.
Dziękujemy sponsorom bardzo udanej imprezy: Sony Polska, TAX Biuro Rachunkowe, LEXMARK, W.J.Klima, Wawel, Ivent, Artpres, Lekris, Anaja
w Turnieju wzięło udział 924 zawodników. Dziękujemy wszystkim przybyłym. Impreza na długi czas zostanie w pamięci uczestników i widzów.
Ze swojej strony dziękuję Rodzicom Klubu Tańca i Tańca Sportowego PLĄS za ogromne zaangażowanie w organizację takiej ogromnej imprezy. Było warto…

Małgorzata Igielska


2011-08-16: Obóz szkoleniowy w Iwoniczu

Ten obóz był wyjątkowy! Chociaż plan dnia nie różnił się od rozpisek znanych nam z poprzednich wyjazdów, a ból mięśni po pierwszej nocy był równie mocny, jeżeli nie mocniejszy niż w poprzednim roku, to już czekając przed autokarem przeczuwałam, że to nie będzie to samo co zawsze. A wszystko za sprawą ekip, które dołączyły do naszej grupy sportowej: Akademii Małolata, kolonii tanecznej i grupy młodzieżowej.

Akademia Małolata – dzięki naszym najmłodszym zaczęliśmy bawić się tańcem, odkrywać go na nowo i zachwycać się nim jak małe, radosne dzieci!

Kolonia taneczna – dzięki dziewczynom z grupy Rogera znaleźliśmy w tańcu czas na odrobinę luzu i dla nich zaczęliśmy prezentować się jako tancerze-aktorzy.

Grupa młodzieżowa – dzięki parom z tej grupy byliśmy nieustannie zmobilizowani do pracy i zwróciliśmy uwagę na wzajemne relacje w parze.

A my? Grupa sportowa? Czy również mamy jakiś wkład w taniec ich wszystkich? Mam nadzieję, że stworzyliśmy im atmosferę do pokochania tańca i zachęciliśmy wszystkich do podjęcia pracy, która daje nieprawdopodobna satysfakcję i dostarcza całą paletę niezapomnianych emocji.

Natalia Kursa


2011-03-12: Mistrzostwa Polski w 10 tańcach w Szczecinie

Mistrzostwa Polski to doskonała okazja by zetknąć się z tancerzami na najwyższym poziomie. Tym razem jednak organizatorzy, przy współudziale par, zapewnili widzom sobotniej gali nie tylko fantastyczne widowisko sportowe, ale także wspaniałe przedstawienie pełne artystycznych emocji.

Gala rozpoczęła się tradycyjnie od przedstawienia par biorących udział w rundach finałowych. Widzowie zapoznali się z tancerzami z grupy Amatorów i Juniorów II. Rywalizację od tańców latynoamerykańskich rozpoczęły dzieci 14-15-letnie. Tuż po nich swoje tańce standardowe zaprezentowali dorośli. W przerwie zarezerwowanej na zmianę strojów, czekała na widzów, według mnie, najmilsza niespodzianka wieczoru. W American Smooth zaprezentowali się Mistrzowie Świata tego stylu: Sławomir Sochacki i Marzena Stachura.

Prezentacja pary składała się z 4 tańców. Każdy z nich zawierał elementy z tańca jazzowego i współczesnego oraz figury odpowiednich tańców standardowych w wyjątkowych pozycjach i konfiguracjach, niespotykanych na parkiecie turniejowym. Całokształt tworzył niepowtarzalne show, którym widzowie zostali poruszeni i wciągnięci do wspólnej zabawy. Pan Sławomir i Pani Marzena zachwycili także doborem muzyki do swoich małych spektakli, gustownością strojów oraz skromnością.

Po tym zachwycającym widowisku na parkiet ponownie wrócili Juniorzy II z tańcami standardowymi, a następnie Amatorzy w tańcach latynoamerykańskich. Publiczność gorąco zagrzewała do walki wszystkich tancerzy, choć nie brakowało także funclubów poszczególnych par. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych ostatni finałowy taniec był 40 prezentacją tego dnia. Nie dziwi zatem, że widzowie na stojąco oklaskiwali Mistrzów Polski: Mateusza Brzozowskiego i Justynę Możdżonek w grupie 14-15-latków oraz Marcina Kalitowskiego i Katarzyne Florczuk w grupie dorosłych.

Kolejnego dnia turniej odbywał się w grupie 12?13-latków i młodzieży 16-18-letniej. Choć nie miałam okazji zobaczyć jak pary się zaprezentowały, jestem pewna, że drugi dzień rywalizacji nie odbiegał poziomem od pierwszego, a organizatorzy ponownie zapewnili doskonałe widowisko.

Natalia Kursa


2011-01-15: XXXVII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Mariana Wieczystego”

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ‚O Puchar Mariana Wieczystego” odbył się po raz 37 w Polsce. Od wielu lat rozgrywany jest w Hali K.S. KORONA. Na zapleczu jest bardzo ciasno, wielu tancerzy narzeka na warunki panujące w szatniach, generalnie obiekt nie spełnia wymagań jest po prostu za mały, jednak atmosfera która towarzyszy temu turniejowi przyciąga wielu działaczy, trenerów, sędziów i nas. Na gali niezawodna Krakowska publiczność… rozpoczęcie: hejnał, polonez, parada wszystkich tancerzy, wejście nestorów tańca-sędziów z pucharami Mariana Wieczystego… warto to zobaczyć, warto to przeżyć. Był to kolejny mój turniej jednak na każdym jest inaczej.
Tym razem był szczególnie udany zajęliśmy III miejsce w klasie A w stylu latynoamerykańskim, otrzymaliśmy klasę mistrzowską S… dziękuję za gratulacje 🙂

Bogdan Myśliwiec