Wydarzenia

2012-12-22: WIGILIA KLUBOWA 2012

Kolejna „Pląsowa” Wigilia dostarczyła jak co roku wielu wzruszeń, wspomnień i szczerych życzeń. Nie obyło się również bez części artystycznej. Tym razem grupa sportowa podjęła się wielkobudżetowego projektu a efektem ich prac był autorski spektakl teatralno-taneczny pt.”Św. Mikołaj- historia prawdziwa”. Do obsady zatrudniono prawdziwe gwiazdy – w roli gosposi wystąpiła sama Małgorzata Igielska! Przygotowania trwały miesiącami, a Tomasz Pipień (Św. Mikołaj) na potrzeby kreacji pożegnał się ze swoją golarką na dłuugi czas. Reżyser (Natalia Kursa) wyciskał siódme poty z aktorów, nauka tekstu szła opornie ale… opłacało się. Brawa na stojąco (nie było krzeseł przyp. red. ;D) , autografy, uśmiech dzieci i rodziców zrekompensował czas żmudnych przygotowań. Zabawny tekst, przepiękne stroje, wspaniałe makijaże, zresztą… zobaczcie sami. Po stresującym występie przyszedł czas na przepyszną wieczerzę. Wszyscy nie mogą się już doczekać kolejnej Wigilii!

Tomasz Pipień


2012-08-18 – 2012-08-29: Obóz taneczny HUCISKO 2012

Zmieniliśmy miejsce na obóz letni, to Hucisko Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Orle Gniazdo”.
Już w pierwszym dniu wszyscy stwierdzili że to jest świetne miejsce do pracy i wypoczynku.
Duże sale taneczne, basen, sauna, jakuzi, kręgielnia, smaczna restauracja ze szwedzkim stołem no i bardzo przytulne pokoje z tarasami zapewniły nam luksusowe warunki do pracy i zabawy. Świetne szkolenia z państwem Romankiewicz, z państwem Citko z panią Justyną Kot pod czujnym okiem p. Małgosi dały nam wiele wiedzy i niezapomnianych chwil.Razem z nami na terenie ośrodka czas spędzały dzieci z koloni które nas czasami rozpraszały lecz w końcu każdy wiedział po co przyjechał. Zobaczcie reportaż z naszego pobytu widziany okiem obiektywu.

Justyna Majchrowicz


2012-04-24: Turniej „O Krakowską Czapeczkę”

Prawdziwe święto tańca dla najmłodszych! Wszyscy obecnie tańczący w najwyższych klasach tanecznych w naszym Klubie i w krakowskich klubach brali udział w tym turnieju. Dzieci z AKADEMII MAŁOLATA dzielnie przygotowywały się do tej imprezy.
Dzieci zatańczyły znakomicie! przy ogromnym aplauzie Rodziców… Wielkie gratulacje dla dzieci i niezawodnych Rodziców!

Małgorzata Igielska


2012-01-15: XXXVIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Mariana Wieczystego”

Od wielu lat ten wyjątkowy turniej doczekał się znacznie lepszych warunków w których może się odbywać! To Hala K.S. WISŁA a nawet dwie hale położone na tym samym terenie.
Mam wielki sentyment do tego turnieju gdyż lata temu sama w nim tańczyłam, potem uczestniczyłam w szkoleniach i balach dla nauczycieli tańca które odbywały się na dzień przed zwodami aż wreszcie sędziuję i przygotowuję pary do startu. Lata mijają a emocje wciąż takie same, wydawałoby się że tylko tancerze przeżywają ten turniej… nic bardziej błędnego! Czasem mam wrażenie że zawodnicy traktują to spotkanie jak kolejne zawody, kolejną próbę sił. Ja i wielu moich kolegów wciąż spotkanie O PUCHAR MARIANA WIECZYSTEGO traktujemy jak spotkanie z samym profesorem który był absolutną indywidualnością w polskim tańcu. Cieszę się że miałam zaszczyt poznać go osobiście i nawet jeden raz być u niego w domu. Lecz dość tych sentymentów. Turniej w hali K.S.WISŁA prezentował się imponująco, tancerze dopisali, nasze pary nie zawiodły!
Kamil Nowak-Kinga Baran zajęli II-miejsce w klasie E i awansowali do klasy D
Maksymilian Duraj-Justyna Majchrowicz zajęli III-miejsce i awansowali do kl.B
Filip Nowak-Monika Kapela zajęli V-miejsce i awansowali do klasy A w stylu latynoamerykańkim.
Jestem z nich wszystkich bardzo dumna!

Małgorzata Igielska