Nauka tańca dla maluchów 3-5 lat

Zapraszamy maluszki na lekcje taneczno-rytmiczne prowadzone w naszej szkole tańca przy ul.Grzegórzeckiej 47. Lekcje tańca opierają się na nauce przez zabawę.

MIX TANECZNY, zabawy rytmiczne i taneczne mają na celu przede wszystkim:

zapoznanie dziecka z rytmem,
uwrażliwienie go na muzykę,
pobudzenie kreatywności,
spożytkowanie energii,
rozwijanie wyobraźni muzyczno-ruchowej
elementy tańców Polka, Samba, Rock and Roll.

Odpowiednio dobrane zabawy i muzyka wpływają pozytywnie na relacje w grupie i umiejętne okazywanie emocji. Dzieci bawią się przy znanych i lubianych utworach dziecięcych, a dodatkowe rekwizyty podnoszą atrakcyjność zajęć. Dzieci uczą się relacji społecznych, poznają świat przez muzykę.
Dbamy również o rozwój fizyczny dzieci przez stosowanie prostych form ćwiczeń dla zdrowego kręgosłupa. Pamiętamy o szybkim rozwoju dziecka w wieku 3-5 lat, staramy się zachęcić maluchów do aktywnego ruchu i dbamy o zapamiętywanie bardzo dobrych skojarzeń. Nasza dewiza to: W CENTRUM TAŃCA M.I. ŻADEN MALUCH SIĘ NIE NUDZI

Nauka tańca dla dzieci 6-8 lat

Lekcje tańca przeznaczone dla grup 5-8-latków które lubią tańczyć ale jeszcze nie wiedzą w jakim stylu tanecznym poczują się dobrze. Podczas lekcji tańca wykorzystane będą choreografie mające żywiołowy charakter i dopasowane do temperamentu dzieci.
Nasze zajęcia to połączenie nauki tańca z gimnastyką oraz świetną zabawą! Nasz program to 3-letni cykl nauki z możliwością kontynuacji kształcenia w Klubie Tańca i Tańca Sportowego „PLAS”. Program skierowany jest do wszystkich dzieci bez względu na predyspozycje, stan zdrowia czy talent. Profesjonalnie przygotowane lekcje taneczno-ruchowe pozwalają uczestnikom rozwijać swoją sprawność fizyczną, kształtować odpowiednią postawę ciała, budować charakter, a także spełniać marzenia.

W programie mix taneczny :

taniec towarzyski: walc angielski, cha-cha, samba, jive, walc wiedeński
taneczne hity: piosenki przedstawiane ruchem w rytm muzyki
polskie tańce narodowe: polonez, polka, krakowiak
wiecznie żywy: rock and roll
elementy Hip-Hop

MINI PLĄS

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i Rodziców którzy mają sprecyzowane zainteresowania. To najmłodsza grupa klubowa w której dominuje nauka Tańca Towarzyskiego.

Na tych zajęciach dzieci łączone są w pary i przygotowywane do udziału w turniejach tańca.

 

Nauka tańca dla juniorów 9-14 lat

Taniec w tym przedziale wiekowym pomaga pozbyć się negatywnych emocji, uwrażliwia na piękno i muzykę, jak również pomaga w akceptacji własnego ciała i przezwyciężaniu swoich słabości.

TANIEC TOWARZYSKI, HIP-HOP, POPING, JAZZ, MODERN

to lekcje tańca skierowane do grupy dzieci, które lubią tańczyć, przejawiają zdolności ruchowe i chcą poznawać świat poprzez różne techniki taneczne. W trakcie nauki mogą tańczyć na konkursach tańca i w pokazach. Takie występy dodają pewności siebie, są wspaniałą formą prezentacji swoich umiejętności przed Rodzicami.
W trakcie turniejów tańca pojawia się nuta rywalizacji którą dzieci też bardzo lubią. Na pokazach mają możliwość konfrontowania swoich umiejętności z dziećmi reprezentującymi inne szkoły tańca. Uczestniczenie w tego typu występach to promocja pozytywnej rywalizacji sportowej, rozwijającej w dzieciach ambicję, wytrwałość i konsekwencję w dążeniu do celu.

Program zajęć obejmuje:
układy tańca nowoczesnego
ćwiczenia fizyczne ogólnorozwojowe
układy Hip-Hop
układy Jazz oraz Modern Jazz

Walc Angielski, Quickstep, Samba, Cha-Cha, Rock and Roll, Polka, Jive

W tym roku szkolnym 2019/2020 proponujemy tylko HIP-HOP i Taniec Nowoczesny, Nie mamy w grafiku Tańca Towarzyskiego.

Aby ten program realizować podczas zajęć dbamy o rozwój fizyczny dzieci.

 

Lekcje tańca dla młodzieży

Zapraszamy młodzież w wieku 15-18 lat na lekcje tańca towarzyskiego.
Możecie stworzyć grupę z grona znajomych.
Ogłaszamy nabór chętnych chłopaków i dziewcząt, którym podoba się i chcą nauczyć się tańczyć w parze.

W programie nauka tańców:

Standardowych: Walc Angielski, Tango, Walc Wiedeński, Quickstep
Latynoamerykańskich: Samba, Cha-Cha, Rumba, Jive
Program ogólnorozwojowy, wzmacniający, posługujący się różnymi technikami tańca i ruchu

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH WYTRWAŁYCH, AMBITNYCH I KONSEKWENTNYCH – JEŻELI LUBICIE RYWALIZACJĘ SPORTOWĄ TO TEŻ JEST MIEJSCE DLA WAS!

Po roku nauki zapraszamy do sekcji sportowej Klubu Tańca i Tańca Sportowego „PLĄS”

Jeżeli wolicie nowoczesne techniki tańca też sprostamy Waszym oczekiwaniom, dzwońcie lub napiszcie maila, spełnimy Wasze marzenia, zapraszamy…

WARTO WIEDZIEĆ ŻE:

Taniec sprzyja nie tylko matematyce. Pozwala wyrażać emocje i jak świetnie wie każda gimnazjalistka ułatwia dobór partnera. Podczas tanecznych pląsów młodzi ludzie mogą się lepiej poznać. Ale naukowców taniec dotąd raczej nie pasjonował. Zainteresowali się nim, kiedy pojawiły się nowoczesne urządzenia umożliwiające obserwację pracy mózgu w trakcie wykonywania rozmaitych czynności, w tym właśnie podczas tańca. I się zaczęło! Dowiedzieliśmy się, że kiedy pląsamy na parkiecie, wyjątkowo aktywny jest obszar mózgu, który tworzy obraz położenia ciała w przestrzeni i uczestniczy w kierowaniu ruchami. Na podstawie wyników tych badań specjaliści próbują wykorzystać taniec w leczeniu niektórych schorzeń.